krievu

Трактат состоит из внутренней части и внешней части. Первоначально была написана внешняя часть, содержащая конфуцианские рассуждения и выдержанная в традиционно-конфуцианском духе. Потом появилась внутренняя часть, которая стала первой частью трактата, посвящённая исключительно даосизму. Такое разделение представлялось естественным Гэ Хуну — он считал даосизм корнем, а конфуцианство — внешним проявлением. Наибольший интерес представляет внутренняя часть, которая содержит подробный обзор различных даосских практик и воззрений, при этом упор делается на практических методах. Жёстко критикуется «философский даосизм», который пришёл вместе с беженцами с севера, за его непрактичность и отсутствие прямых практических знаний. В первую очередь речь идёт о школе Сюань сюэ, которую представляли Го Сян и Ван Би.

latviešu

Traktāts sastāv no iekšējās un ārējās daļas. Sākotnēji ārējā daļa tika uzrakstīta, saturot konfuciāņu pamatojumu un saglabājot tradicionālo konfuciāņu garu.Tad parādījās iekšējā daļa, kas kļuva par traktāta pirmo daļu, kas veltīta tikai daoismam. Šāds dalījums Ge Hongam likās likumsakarīgs - viņš uzskatīja daoismu par sakni, bet konfucianismu kā ārēju izpausmi.Vislielāko interesi rada iekšējā sadaļa, kurā sniegts detalizēts pārskats par daoistu dažādajām praksēm un uzskatiem, uzsverot praktiskās metodes."Filozofiskais daoisms", kas nāca kopā ar bēgļiem no ziemeļiem, tiek asi kritizēts par nepraktiskumu un tiešu praktisku zināšanu trūkumu. Pirmkārt, mēs runājam par Xuan Xue skolu, kuru pārstāvēja Guo Xiang un Wang Bi.

Tulkotajs.com | Pakalpojumu sniegšanas noteikumi

Pārliecinieties, ka ievērojat tulkojamo tekstu rakstiskos noteikumus un valodas. Viena no svarīgākajām lietām, kas lietotājiem būtu jāpatur prātā, izmantojot Tulkotajs.com tulkošanas sistēmu, ir tā, ka tulkošanā izmantotie vārdi un teksti tiek glabāti datu bāzē un dalīti ar citiem lietotājiem vietnes saturā. Šī iemesla dēļ mēs lūdzam jūs apzināties šo problēmu tulkošanas procesā. Ja nevēlaties, lai jūsu tulkojumi tiktu publicēti vietnes saturā, lūdzu, sazinieties ar → "Saziņai" pa e-pastu. Tiklīdz attiecīgie teksti tiks noņemti no vietnes satura.


Konfidencialitātes politika

Trešo pušu pakalpojumu sniedzēji, tostarp Google, izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu reklāmu rādīšanu, ņemot vērā lietotāja iepriekšējos jūsu vietnes vai citu vietņu apmeklējumus. Izmantojot reklāmu sīkfailu, uzņēmums Google un tā partneri var rādīt reklāmas jūsu lietotājiem, pamatojoties uz viņu veikto jūsu vietnes un/vai citu interneta vietņu apmeklējumu. Lietotāji var atteikties no personalizētās reklamēšanas, apmeklējot reklāmu iestatījumu lapu. (Varat arī piedāvāt lietotājiem atteikties no personalizētajā reklamēšanā izmantotajiem trešo pušu pakalpojumu sniedzēju sīkfailiem, apmeklējot vietni www.aboutads.info.)